Hoewel Lassie en Lady en de Vagebond geweldig zijn om te kijken, vormen ze misschien niet de beste informatiebron voor het kiezen van een gezinshond. Zoek je een hond die goed kan omgaan met kinderen, dan kun je beter kijken naar het karakter, het temperament en het energieniveau van een hond – en die moeten allemaal passen bij de familie leefstijl. Onthoud altijd dat je de hond van tevoren moet ontmoeten, en vraag de fokker of opvangmedewerker alles wat je maar wilt voor je zo’n belangrijke beslissing maakt. En dan nu, zonder verdere inleiding, 10 kindvriendelijke hondenrassen.
BELANGRIJK: In principe kan bijna ieder hondenras samenwonen met kinderen, mits goed gesocialiseerd! Echter, er kan niet ontkent worden dat een Rottweiler of een Pitbul meer schade kan aandoen mocht het toch fout gaan dan bijvoorbeeld een Beagle. Laat zeker bij de reacties weten hoe jou hond het doet met de kinderen!
10. Boxer
De Boxer behoort tot de groep van dogachtigen. Eind 19e eeuw is de boxer in Duitsland gefokt. Het doel daarbij was een hond te fokken die goed kon springen, zeer snel was, een groot uithoudingsvermogen had en zowel moest kunnen verdedigen als aanvallen zoals een Mastiff. Tegenwoordig staan de boxers bekend als goede huishonden. Ze hebben veel beweging nodig, en willen altijd lekker spelen. Boxers staan er wel op bekend dat ze flink kunnen kwijlen. Je zult dus wat vaker je huis moeten poetsen als een boxer enthousiast met zijn kop schud!
9. Franse Bulldog
De eerste kleine hond die we in de lijst tegenkomen is de Franse Bulldog. Hij is stevig en gespierd, heeft een vrij platte en brede snoet en kenmerkend zijn natuurlijk de rechtopstaande oren. Volgens de richtlijnen hoort een Franse Bull tussen de 8 en 14 kilogram te wegen, echter de volwassen mannetjes halen tegenwoordig vaak de 18 kilogram. De Franse variant stamt waarschijnlijk af van de Engelse Bulldog. Deze is waarschijnlijk gekruist met een kleine Franse terriër (vandaar de rechtopstaande oren). Het ras werd vroeger nog gebruikt in gevechten tegen stieren in grote arena’s. Tegenwoordig is het natuurlijk een echte gezelschapshond. Levendig, vriendelijk, koppig, goed met kinderen, maar kan ook heel waaks zijn. Door hun korte neus hebben veel Franse Bulldoggen last met hun ademhaling. Ook het reguleren van de lichaamstemperatuur kan problemen opleveren. Met warm weer moet je daarom rustig aan doen met dit type hond.
8. De Beagle
Dit ras, dat oorspronkelijk voor de jacht gehouden werd, past goed in gezinnen met actieve kinderen, aangezien deze honden stevig gebouwd zijn en nooit te moe zijn om aan een spelletje mee te doen. Slim, vriendelijk en blij als ze zijn, kunnen Beagles doorgaans ook prima overweg met andere huisdieren (afgezien van wat plagerijen af en toe). Ze verharen wel, en moeten regelmatig geborsteld en gewassen worden.
7. De Newfoundlander
De Newfoundlander heeft niet voor niets de bijnaam “de babysitter onder de honden” gekregen: dit ras is dol op kinderen en is erg beschermend. Door zijn vriendelijkheid en geduld zou je hem de Moeder Teresa van de honden kunnen noemen. Jong en oud zullen snel verliefd worden op deze geweldig lieve, grote hond.
De Newfoundland past het best bij een grote familie met veel open ruimte. En hoewel hij relatief veel kwijlt en verhaart, wordt hij niet gezien als een geschikte hond voor in de tuin. Dit ras is liever binnen met de familie – dat kun je je ongetwijfeld voorstellen! De Newfoundlander is ook een geweldige zwemmer en kan in noodgevallen levens redden.
6. De Vizsla
Goede kans dat je nog niet eerder van deze jachthond gehoord hebt, maar vanwege zijn behoefte aan regelmatige lichaamsbeweging is dit een van de beste honden voor actieve en energieke gezinnen met oudere kinderen. De Vizsla heeft een levendig maar goedaardig karakter; hij is loyaal en aanhankelijk. Daarnaast is hij gehoorzaam, zelfverzekerd en intelligent, vormt hij een diepe band met zijn gezin en leert hij snel nieuwe trucs. Het beste is misschien wel dat de Viszla nauwelijks een ‘hondengeur’ om zich heen heeft.
5. Engelse Bulldog
De Engelse Bulldog is helemaal verzot op aandacht, en heeft deze ook echt nodig. Het is een zeer liefdevolle en zachtaardig ras die perfect met mensen en kinderen omgaat. Alleen als ze te weinig aandacht krijgen kunnen ze lastig worden. Tevens heeft de Bulldog een aantal genetische gebreken, de luchtwegen en de knieën, waar je rekening mee moet houden.
4. Engelse cockerspaniël
De Engelse cockerspaniël is een enthousiast, lief jachthondje. Hij moest altijd samenwerken met mensen, en is dan ook een echte mensenvriend. Ze zijn altijd vrolijk en dat zie je aan de constant kwispelende staart. Zoals dat hoort bij een jachthond zal hij reageren op vogels, konijnen en katten. En ook plassen water zullen hem bekoren!
3. Berner Sennenhond
De grote Berner Sennenhond staat te boek als een zeer vriendelijke hond tegen zowel mensen als andere honden, en kan ook goed omgaan met kinderen. De hond is vrij rustig, dus geen hond om uren mee te rennen of fietsen. Van oorsprong is de hond gefokt als waakhond, en dat waakse karakter heeft hij nog steeds. Groot probleem is wel dat de Berner Sennenhond te kampen heeft met veel gezondheidsproblemen. Over het algemeen worden ze ook niet heel oud.
2. Labrador Retriever
Dit is een van de populairste hondenrassen in de wereld, en niet zonder reden – de Labrador Retriever is speels, geduldig, liefhebbend, beschermend en betrouwbaar. In feite worden zijn zachte persoonlijkheid en intelligentie alleen geëvenaard door zijn schoonheid. Wat betekent dat voor jou? Een perfect gezinshond.
1. De Golden Retriever
De Golden Retriever is iets kleiner dan de Labrador, en is een zelfverzekerde, slimme, vriendelijke en loyale hond. Noch agressief, noch verlegen, en extreem geduldig, wat ideaal is voor kinderen. Hoewel hij veel beweging nodig heeft (anders worden ze snel te dik!), is dat niet moeilijk te regelen dankzij zijn liefde voor spelen.
Nu je wat meer informatie hebt over kindvriendelijke honden, zou het wat eenvoudiger moeten zijn om er één te kiezen die bij jouw huis en gezin past. En onthoud: verfijnde, kleine hondjes zijn vaak niet de beste keuze voor kinderen. Denk er daarnaast aan dat een vuilnisbakkenras uit het asiel vaak ook een geweldige optie kan zijn. Probleem kan wel zijn dat je niet de volledige geschiedenis van de hond kent. Veel succes, en kijk ook eens naar deze tips voor het mee naar huis nemen van een nieuwe hond!
55 reacties
Ik vind het een rare opmerking bij de Border collie dat die Lassie genoemd werd, Lassie was namelijk een schotse collie. Ook de opmerking “geschikt voor mensen met weinig ervaring” klopt zeker niet. Een bordercollie is een echte werk hond en heeft erg veel nodig om zijn energie kwijt te kunnen.
Helemaal met trainer eens! Slechte informatie voor mensen zonder honden kennis
goeiedag,
Ik zie dat u wat meer van honden weet,mag ik dan zo brutaal zijn om u wat te vragen.
Mijn kinderen willen graag een hond.Nu weet ik niet waar ik moet beginnen en wat ik allemaal moet overwegen.
Wij wonen 2 hoog en hebben trappen,mijn jongste is bijna 3 jaar,welke hond zou er nu bij ons passen (en natuurlijk graag een betrouwbaar ras en kindvriendelijk ras).
alvast bedankt!
ik zou voor een volwassen opgevoede rustige lieve golden retriever gaan, rustige hond, perfect met kinderen. u moet geen hond nemen als u het niet wil. het is geen speelgoed! daarom zou ik een opgevoede volwassen hond nemen, die hapt niet zomaar naar uw kinderen. Een puppy kan ook wel, maar daar moet je dag en nacht mee bezig zijn. Een hond is in het begin wel schattig zo´n puppy, maar na een jaar heb je een groot beest die je kinderen dan misschien niet meer leuk vinden. Vertel tegen je kinderen de nadelen van een hond, hij wil door de regen niet alleen maar in de tuin staan maar een wandeling maken. Willen de kinderen dat en heeft u er tijd voor? Een toller is ook een leuke hond, als u een wat kleiner hondje wil met korthaar zal ik voor de vrolijke beagle gaan!
Ook kunt u gaan voor een kruising, zelf heb ik daar eentje van, ook leuk!
Ik heb veel ervaring met honden, dus zou ik zoiezo niet voor een pit bull, rotweiler, herdershond, dalmatier, dobermann gaan. terriers zijn ook leuk, maar niet de makkelijkste in de opvoeding.
succes met het beslissen of u een hond neemt en welk ras!
Ik kan me goed vinden in de adviezen van Yara. De rassen die ze aanraadt, zijn ok. Die zijn in beginsel een stuk makkelijker met kinderen dan die ze afraadt. Er zijn nou eenmaal rassen die een consequentere opvoeding nodighebben en waarbij het heel duidelijk moet zijn dat iedereen in het gezin boven de hond staat. Nou, eigenlijk heeft iedere hond een consequente opvoeding nodig, maar niet bij iedere hond is dat even erg als dat niet gebeurt. Ik zou niet de adviezen van de redactie van deze website opvolgen, want die kloppen regelmatig niet. Kijk naar de reacties, daar heb je wel wat aan. Belangrijk bij het opvoeden van een hond, behalve wat ik eerder gezegd heb: een hond moet het ALTIJD leuk vinden om naar je toe te komen. Regelmatig zie je bazen de hond op hun falie geven als ze bij hun zijn gekomen, voor iets dat ze DAARVOOR gedaan hebben. De hond legt die relatie niet. Die voelt dat hij gestraft wordt voor het feit dat hij bij zijn baas komt. En zal dus niet graag meer willen komen, als de baas dat blijft doen. Als je onervaren bent, is een training te adviseren. Voor jou. Dan gaat het met de hond ook goed.
Beagles zijn idd heel lief voor kinderen, maar erg druk en eten alles wat los en vast zit. Altijd opletten als er iets op tafel staat of als de kinderen een ijsje of wat dan ook eten.
Whippets (windhonden) zijn super lieve honden bijzonder goed met kinderen hebben een zacht karakter en zijn lief rustig in huis. Als ze buiten los zijn rennen ze graag het ras kan over het algemeen goed met andere honden.
Whippets (windhonden) zijn super lieve honden bijzonder goed met kinderen hebben een zacht karakter en zijn lief rustig in huis. Als ze buiten los zijn rennen ze graag het ras kan over het algemeen goed met andere honden. Ze zijn zo lief ik ben er mee opgegroeid en we hebben nu 7 whippets en 1 afgaanse windhond.
Op twee hoog is het niet handig om een grote hond te nemen. Het is niet echt goed voor een hond om te traplopen. Vooral jonge en oude honden kunnen daar problemen mee hebben. Daarbij: een pup twee trappen op-en-af sjouwen gaat nog, maar je moet wel behoorlijke spierballen hebben als je dat met een New Foundlander wil doen. Honden: ‘boomer’, havanezer (bichon), kerry blue, markiesje, schnauzer.
wij thuis hebben een Franse basset. Dat lijkt op een kruising tussen een beagle en een Engelse basset. Het heeft dezelfde kleuren als een beagle en lijkt voor de rest veel op een Engelse basset alleen is de Franse basset wat slanker. Een Franse basset is heel lief, speels en betrouwbaar
Hoe kun je zorgen dat een bulteriër een rustige hond word ?
Als eerste: door dingen met de hond te doen. Uitlaten, balletje gooien, trekspelletjes. Het is belangrijk dat de hond zijn beweging krijgt, maar ook verschillende dingen te doen krijgt. Alleen maar aan de fiets, of alleen maar een trekspelletje, is niet genoeg (eenzijdig). Een hond moet ook verschillende dingen kunnen doen. Een oud mensje in een tehuis geef je ook geen puzzelboekje om vervolgens te verwachten dat die alleen daar tevreden mee is. Die moet ook naar de Bingo, die wil met andere oude mensjes praten, roddelen enz. Krijgt een hond niet wat die nodig heeft, dan worden ze onrustig, druk en gefrustreerd.
Amerikaanse stafford.
Super lief. Mijn dochter 2 jaar kan alles bij hem doen. Tot tegen stelling van mij chihuhauha
l won’t. o. puppy
hallo waarom zit bij die top 10 de berner sennenhound er niet bij????!!!!!!
ik heb een een Viszla, en het is echt een schatje. Ik raad het dan ook echt aan, ik kreeg hem toen ik 8 jaar was en hij heeft nooit naar tegen me gedaan en is altijd trouw aan me geweest. Wel hebben Viszla’s echt hun beweging nodig, als je andere dieren zoals: konijnen of kippen hebt (deze heb ik) Hoeft u niet bang te zijn dat hij zijn jachtinstinct gaat tonen, mijn hond speelt juist met ze hij doet lief tegen ze en doet dus geen vlieg kwaad. Ik heb elk jaar kuikentje en hij gaat hier heel voorzichtig mee om hij likt ze schoon en wilt graag knuffelen. Mijn mening over deViszla het zijn echte schatjes!
Ik heb een kruising wind hond spooky een lief hondje Ik geef je een tip . Kijk Op sphoek voor leuke hondjes kopen .(en redden.)
Wij hebben een Duitse herder past prima in ons gezin alle bij onze kinderen zijn gek op dat beest en andersom ook dus als je het mij vraag hoorde hij ook zeker in de top 10 ook al hebben ze een slechte naam de herders
Ik ben het helemaal met Patrick eens; HERDERSHONDEN ZIJN ECHT GEWELDIG!
Maar de Dobermann pincher en de Golden retriever zijn ook heel leuk!
Wij hebben een lieve Franse buldog ze heet Belle ze is vier jaar ze is heel schattig en ook heel mooi Belle is heel trouw aan mij Belle is ook heel. Gehoorzaam en als je Belle ziet dan kan je dag niet meer stuk
Ik vind het toch gek dat onze honden er niet bij staan. Wij hebben een cocker spaniel en ze heeft 4 jaar geleden kleintjes gekregen waarvan we er een gehouden hebben. De moeder ook als kleintje gekocht. We hadden toen 1 kind van 1 jaar en zijn in de 7 jaar naar een gezin met 3 kinderen gegroeid en het zijn echt ontzettend lieve honden en hebben nooit een vlieg kwaad gedaan. Ze zijn niet de beste in kunstjes (ballen pakken en terugbrengen ed), maar ze hebben altijd een goed humeur en dolblij als ze aandacht krijgen. Ze zijn middelmaat, hebben minder beweging nodig dan al die grote honden die ze hier voorstellen en zijn dus ook minder overweldigend voor kleine kinderen. Ik zou het zo adviseren, altijd met het advies natuurlijk dat wat voor hond dan ook, het ligt een groot deel aan opvoeding en omgeving.
De mopshonden behoren ook tot de kindvriendelijke honden. Mijn Kids kunnen echt alles bij ze doen. Ze hebben alleen wel veel verzorging nodig qua vacht.
In 1981 begonnen wij als jong stel met een Kuvasz, een hond die niet wordt aangeraden voor beginnelingen. Echt, de liefste en makkelijkste hond die we ooit hebben gehad. Toen hij 1 jaar was werd onze eerste geboren, een dochter. Die hond liep er als een sul omheen te draaien en als ze nietsvermoedend gewoon een pluk hond pakte…hij stond altijd wel in haar buurt, stond hij direct stil en kon ze zich aan hem optrekken om te oefenen met staan…en ja, hij leerde haar lopen. Stapje voor stapje alsof hij het zo geleerd had. Zo leerde zij lopen… Na 2 jaar een zoon erbij, een druktemaker en hier kon hij lekker mee spelen! Na weer 3 jaar weer een zoon. Helaas kan hij Danka niet herinneren, hij was pas 2½ jaar toen wij Danka te rusten moesten leggen. Onze eigen dierenarts gaf hem telkens antibiotica tegen blaasontsteking. Nooit aan zijn oordeel getwijfeld, totdat Danka op een avond ineens niet overeind kon komen…echt zomaar ineens. Een grote zware hond, die normaal direct reageerde op het zinnetje..”Ga je mee uit?” Mijn toenmalige man heeft hem geholpen om overeind te komen. Onze eerste gedachte was natuurlijk HD…en nadat hij die avond alleen maar even wat in de tuin had gedaan en die ochtend weer, besloten we naar de weekenddienst te gaan. Die constateerde tot onze grote ontsteltenis helaas al een ver uitgezaaide prostaatkanker. Zijn bloedbaan en lymfekliersysteem en zo goed als zeker ook al in zijn botten. Met medicatie waaronder zware pijnstilling, zou hij mss nog enkele weken kunnen leven. De vraag was dan alleen, doen we er hem een plezier mee of zouden we gewoon egoïstisch zijn…? Dat laatste wilden we absoluut niet, we wilden ook dat de kinderen zich Danka altijd zouden herinneren aan die grote lieve witte hond. We hebben de 2 oudsten wel gehaald om afscheid te nemen. De jongste lag in het ziekenhuis, ook heel ziek geweest maar wel aan de beterende hand.
Zo hebben we afscheid van onze grote vriend genomen, die overigens ook door de 2 katten gemist werden. Nooit is er enige ruzie geweest tussen hond en kat. De oudste kat was er ook als eerste, in 1980 dus. Mijn dochter in van ’82. We grapten nog, we doen elk jaar iets… In ’83 kreeg Sheeba kittens en hielden we Snorretje en in ’84 een zoon…Verder…ach, ik weet het niet, de jongste in ’87 en op 25 januari 1990 hebben we Danka laten gaan. In ’91 zijn we gescheiden…..en ik heb in de loop der jaren wel wat honden gehad, 2 Mechelse Herders, prachtige en lieve honden. Alleen geen Danka’s…. Later kreeg ik een Border Collie, die helaas in haar eerste maanden het nodige had meegemaakt, vreselijk lief, dol op kattenhoeden als ik er niet genoeg op lette. Ook mensen bij een boswandeling, ze was dan gewoon bijna in trance, zo gefixeerd, dat je haar echt goed moest roepen! Veel beweging, ja gewoon lekker samen rennen in het park, in de stromende regen of wat later op de avonden in de zomertijd. Toch…de Kuvasz steekt er voor mij met kop en schouders bovenuit! Met katten, andere honden EN kinderen!
Als er 1 hond niet mag ontbreken aan deze lijst is het absoluut een boxer. Sla de meeste informatie maar na en komt naar voren dat dit een absolute gezinshond is en uitermate kindvriendelijk.
Beste Henny van Aart ik ben het helemaal eens met u ik heb zelf ee n boxer gehad en inderdaad is het een goeie gezinshond
Helemaal mee eens Henny van Aart :o) Heb al 32 jaar boxers (vanaf m’n 7e jaar). “Eenmaal een boxer, altijd een boxer”!
Ontzettend lief en zorgzaam voor kinderen, (als kinderen er goed mee leren om te gaan..). Altijd in voor een spelletje. De liefste en leukste clown onder de honden! Niet arrogant, niet vals en ontzettend trouw aan zijn/haar geleider..
Niet geschikt voor een etagewoning, hele dag alleen en in een buitenverblijf…
Een zeer sterke hond en absoluut geen beginnershond, alhoewel ik er zelf eentje van 12 weken op mijn 7e jaar gevoelsmatig heb getraind… Liep na verloop van tijd los met me mee en luisterde als geen ander…
Boxers zijn fijne en levenslustige, lieve en gevoelige honden en goede wakers!! Ze hebben eigenlijk alle goede eigenschappen in zich zitten, mits goed opgevoed/begeleid… :o)
Koop niet zo maar een (“ras”) hond, zeker niet via Marktplaats maar via een rasvereniging!! Kijk ook eens naar een hond in een asiel! Daar zitten zoveel lieve honden die ook een warm mandje verdienen!! Ik heb met veel honden gewandeld uit een regionaal asiel, ook Staffords en Pitbulls, ze hebben onterecht een slechte naam! De foute eigenaren verdienen de slechte naam!!
>>Koop geen hond omdat de kinderen dat willen.<<
Uiteindelijk lopen de ouders er mee te wandelen… (ik liep wel iedere dag te wandelen maar dat is waarschijnlijk een uitzondering…) en komt de hond uiteindelijk in een asiel…. Het is geen speeltje wat je na verloop van tijd in de hoek gooit (heb ik ook nooit met mijn speelgoed gedaan trouwens…)!!!
Eigenlijk zijn alle honden lief als je ze maar goed opvoed
Ik denk dat het belangrijkste is dat je niet alleen je hond goed moet opvoeden, maar ook je kinderen. Een kind van 3 heeft helemaal nog geen idee wat een hond is. Steeds opletten als ze samen zijn. Vertellen, dit mag je wel of niet doen. Hond optijd rust gunnen van je kind. Voor je hond is een kind een lawaaiige, onberekenbare grijpgraag. Dat wil geen enkele hond.
De Rottweiler is een pracht hond,
kan heel goed met kinderen om gaan.
Als de opvoeding van de baas maar goed is
ik heb er zelf 3 gehad als boos was op mijn,
meiden stonden ze alle 3 voor mij
en voor mijn kleinkinderen waren ze ook de beste
ze zijn 10-11 en 12 jaar geworden de volgende wordt weer een Rottweiler
Vond ik ook een hele fijne hond de laatste was een Reu die vind ik toch liever als een teefje
dus even over de bull terrier.
de honden worden vaak als aggresief beschouwt
FOUT
u ziet het nu zelf ze staan in de lijst. op straat steeds mensen die je hoort zegggen opgelet dat is een gevaarlijke hond
waar gaat dit naartoe!
Helemaal mee eens!
Geen enkele hond is vals of gemeen,
als je ze maar goed op voedt!!!!!
Hallo ik ben het helemaal eens wij hadden een bull terier Charlotte en ze was echt een schatje je kon alles met haar doen alleen een beetje agresief tegen andere honden
ik heb een Beagle ik vind een beagle zelf de leukste gezinshond want hij is lekker klein speels lief en hij bijt nooit na die van ons niet het kan soms wel een beetje eigenwijs zijn maar dat is bij iedere hond wel eens zo
hellemaal mee eens. heb ook een beagle gehad. liefste hond die ik ooit heb gehad, mijn aller beste vriend. alle kinderen in de wijk hadden plezier met hem en hij heeft nog nooit iemand gebeten of aangevallen. helaas vorige week afscheid moeten nemen omdat die alles at wat los en vast zat. we kregen het er na 10 jaar nog niet uit.
Hoi allemaal!
Als iemand een goeie hond zoekt die lekker fit is neem dan een hazewindhond. Dit ras is het snelste ras van alle rassen. Deze honden zijn heel knuffelbaar (de Teefjes het meest.) Let er wel op dat deze honden het iets moeilijker van om te luisteren.
Ik hoop Dat iemand hierdoor van gedachte veranderd
Oepsie in de laatste zin is een foutje gemaakt.
Het moest zijn:
Let er wel op dat deze honden het iets moeilijker vinden om te luisteren
Wat voor een gedachte?
Hazewindhonden zijn geweldig!
En ze laten scheten waar je drie dagen duizelig van bent.
Zonder leider van de Roedel (de baas/eigenaar)
kan elke hond, onberekenbaar zijn!
E.
ook een golden retriever en labrador zijn geschikt voor kinderen
Geen rashond voor mij ,heb 3 kruisingen gehad.
Ze zijn allemaal rond hun 14 jaar gestorven wat voor een grote hond een behoorlijke leeftijd is , en dit zonder veearts !
Wat ik ook een heel leuke gezinshond vind is de ( Zwitserse) Witte herder. Deze herder is geweldig met kinderen. Van de 38 pups die hier zijn geboren zijn de meeste naar gezinnen met kinderen gegaan. De “witte”is minder de “zachtste” van de herders, heeft een grote “will to please”.
sorry…minder moet weg uit de laatste zin
Wat een waardeloze column…. wat een onzin…
Mijn dochter is alergisch aan honden en katten maar wil toch zo graag een hond.
Bestaan er anti allergische honden?
Absoluut. De Boomer (Shi-Tzu x Malteser) is een geweldig gezinshondje en verhaart bovendien niet! Dat zal enorm gunstig zijn voor uw dochter. Ook de Labradoodle (Labrador x Poedel) geeft geen vervelende haren af, maar die kunnen vrij groot worden. Ik ken maar twee rassen die niet verharen (deze dus), maar ik weet zeker dat er keus zat is!
Coosemans er bestaan zeker honden die niet verharen! Zo raad ik je aan om een labradoedel te nemen, die hond heeft geen vacht maar haar. Ik denk dat je dochter er veel plezier aan zult hebben!
De Labrador retriever is beter dan de golden retriever en liever
Ik vind het een leuke hond
fijn om te weten
echt super leuk ik wil een berner sennehond
echt waar
Hallo! Wij willen heel graag een hond! Maar we hebben ook een Konijn, verder hebben we geen idee wat voor een hond, we dachten aan een vlinderhondje of een kooikerhondje. Maar dat zijn Jachthonden.. Ik zit nu in Groep 7 en heb soms niet veel tijd! Kan iemand helpen?
De basset Fauve de Bretagne verslaat alle honden op
Vriendelijkheid voor kinderen